HUISMAN - NOVÁ ADMINISTRATIVNÍ BUDOVA, SVIADNOV

Klient

HUISMAN KONSTRUKCE S.R.O.

Lokalita

SVIADNOV

Projekt

2011

Rok realizace

2011 - 2012

Administrativní budova AB Huisman se nachází ve Sviadnově, jižně od Ostravy. Společnost Huisman působí v oblasti designu a výroby těžké zdvihací techniky pro vedoucí světové firmy provádějící pozemní i námořní operace.

Projektovou dokumentaci administrativní budovy zpracovala společnost Tebodin Czech Republic, s.r.o. Naše společnost zajišťovala kompletní řešení fasádního pláště a projekt interiéru.

Cílem návrhu bylo vytvořit funkční a příjemné pracovní prostředí s jednotným výrazem interiéru. Barevné a materiálové řešení korensponduje s grafickým manuálem firmy.

Součástí návrhu bylo také řešení hlavního vstupu. Vstup do objektu je řešen skrz zádveří posuvnými dveřmi. Charakter výrobního závodu se odráží také v interiéru v podobě čistoty tvarů, hmot a povrchů. Architektonický výraz interiéru vstupní haly s recepcí je postaven na minimalistickém přístupu s podhledem z tahokovu. Dominantou vstupních prostor je atypicky řešená recepce. Technický výraz interiéru podtrhuje netradičně řešené zábradlí procházející přes všechna patra objektu.